Аналіз води

Власна свердловина у заміському будинку або на дачній ділянці – ідеальне рішення у забезпеченні водою. Вона дозволяє не залежати від водопроводу, а вода в ній здається приємною на смак та прозорою. Якщо навіть вода смачна, освіжаюча, то це не означає, що вона має корисні властивості і не завдасть шкоди здоров'ю. Багато небезпечних домішок можуть не виявлятися в ній спочатку після того, як проведено буріння свердловини на воду. Про їхню наявність можна дізнатися за допомогою спеціального аналізу свердловини. Якщо за міським водопроводом здійснюється контроль службами, стан і якість води в свердловині лягає на плечі власників. Слід зазначити, що в ній може бути підвищено вміст заліза, солей, домішок та інших речовин, які можна виявити за допомогою лабораторних аналізів.

Візуальне визначення наявності шкідливих домішок у воді
Фахівці рекомендують проводити аналіз води для пиття та побутових потреб не менше одного разу на рік. Якщо буріння свердловини виконано нещодавно, слід протягом року перевіряти раз на квартал. Багато власників часто запитують про те, що якщо смак та запах нормальні, то навіщо проводити перевірку. Її необхідно проводити з кількох причин, тому що на воду можуть впливати безліч факторів, у тому числі природні та людські. Для впевненості та безпеки здоров'ю слід перевіряти зі свердловини якість води.
Візуально визначити низьку якість води можна за кількома ознаками:

Різнокольорова плівка з райдужними розлученнями відноситься до першої ознаки, що свідчить про наявність у воді нафтопродуктів. Цілком можливо, що в чисту воду потрапила від несправного насоса мастило. Для цього необхідно перевірити насосне обладнання, вузли та механізми, протікання олії в них. Також з поверхні обсадних труб може змитися мастило. У цьому випадку фахівцями прокачується свердловина, обстежуються фільтри очищення води та встановлюються нові.
Утворення рудувато-жовтого осаду після того, як вода постояла кілька годин на повітрі, свідчить про високу концентрацію розчиненого заліза. Вживати воду в такій ситуації слід з використанням фільтра-знезалізника.
Підвищений вміст солей жорсткості визначається за білим осадом на стінках чайника та посуду кип'ятіння для води. Запобігти виходу з ладу нагрівачів у побутових приладах допоможе установка фільтра-пом'якшувача. Магнієві та кальцієві солі у великій кількості у воді небезпечні для техніки та особливо для організму людини.